Pij kawę - rozmawiaj o Bogu

Pij kawę - rozmawiaj o Bogu

"Pij kawę – rozmawiaj o Bogu"

Czy od prostego kubka może wywiązać się rozmowa o Bogu? Czy przerwę w pracy na kawę można wykorzystywać do tego, aby dzielić się z innymi wiarą ? Czy Kościół dopuszcza picie rozpuszczalnej kawy? Odpowiedzi na te i inne egzystencjalne pytania znajdziesz w tym, krótkim tekście.

Picie kawy to doskonała okazja, aby porozmawiać z drugim człowiekiem. Porozmawiać o wszystkim, zaczepić nawet  o temat związany z Bogiem.  Nie dlatego, że akurat jest to właśnie kawa, ale dlatego, że jest to okazja do spotkania z drugą osobą. Prywatnie bardzo lubię pić kawę, o prawdziwym jej ubóstwianiu mogłaby więcej napisać moja żona, mam nadzieje, że kiedyś to zrobi. Każda nasza wspólnie wypita kawa to okazja do tego aby razem porozmawiać wśród  wielu codziennych obowiązków. „Ta…pewnie rozmawiacie wtedy tylko o Bogu ?” – ktoś zapyta  Nie, rozmawiamy wtedy o wszystkim, jak każde małżeństwo.

Jeśli lubisz pić kawę i na sercu leży Ci aby dzielić się swoją wiarą wykorzystaj te dwie rzeczy. Prosty kubek z przesłaniem może okazać się iskrą do rozmowy właśnie na ten temat. Wielu katolików wstydzi się dzisiaj swojej wiary, bojąc się, że będą traktowani z przymrużeniem oka, że ktoś ich wyśmieje, zaszufladkuje. Nie chcą publicznie okazywać swoich przekonań, zatrzymując cały skarb tylko dla siebie. Wiemy, że Bogu nie oto chodzi, aby to co Niego otrzymaliśmy trzymać pod „korcem” z przypowieści. 

Wielu wierzących katolików czuję czasem na sobie presje rozpoczynania tematów związanych z Bogiem. Z jednej strony jest to potrzebne, bo jesteśmy wezwani do świadectwa. Z drugiej, nie powinno mieć to  formy wewnętrznej presji. Wszystko powinno wynikać z naszego serca i pozostawać w przestrzeni wolności. Pozwól sobie, aby to ktoś zapytał Cię, co jest napisane na kubku. Zażartuj, że modlisz się do Boga, aby ten dzień był tak dobry jak tak kawa. Powiedz, krótkie świadectwo jak żyjesz, jak w życiu pomaga Ci Bóg. To proste, nie, a może zacząć się od jeszcze prostszego kubka  z kawą  na biurku.

Oczywiście ostatnie pytanie zadane na początku to żart, nie spotkałem oficjalnych dokumentów Kościoła zakazujących picie takich ekstraktów. Myślę, że jest to jednak dobre porównanie do Twojego i mojego życia oraz naszej  wiary. Z wiary nie rób ekstraktów, nie wyciągaj tego co Ci się podoba , a w życiu nie zadowalaj się namiastką czegoś, kiedy możesz sięgnąć po to, co jest prawdziwe. Kto jednak ma znajomego księdza wie , że ekspres do kawy to absolutny „must have”, więc coś chyba w tym wszystkim  jednak jest na rzeczy :)

Nasze kubki znajdziesz na:

http://boskarzecz.pl/23-kubki

Wiktor,

Boskarzecz.pl

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code